موتور گیربکس sew چیست؟ و چه مزایایی دارد

موتور گیربکس چیست؟

در واقع همه ما موتور و کار آن را که به حرکت واداشتن اجزای مکانیکی یک دستگاه است را می دانیم اما سوالی که مطرح می شود این است که موتور گیربکس چیست و چه تفاوتی با موتور دارد.

موتور گیربکس sew به ادعای برخی از کارشناسان یکی از اجزای پر کاربرد در پروژه ها می باشد که شامل یک موتور الکتریکی و یک گیربکس است. گیربکس در این قطعه از دستگاه وظیفه تغییر دور موتور را بر عهده دارد. در واقع با تغییر گشتاور در موتور می توان قدرت مورد نیاز برای حرکت سایر اجزا را به دست آورد. کاری که یک موتور الکتریکی به تنهایی قادر به انجام آن نیست، از طریق گیربکس انجام شده و نتایج مثبت زیادی را به همراه دارد.

در واقع اهمیت موتور گیربکس sew دار این است که می توان دور و قدرت و همچنین سرعت را تغییر داد. موتور های الکتریکی اغلب در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند اما برخی مواقع که نیاز است دور موتور و سرعت را به صورت معکوس تغییر داد، لازم است تا از موتور گیربکس sew دار استفاده نمود.

بالا بردن قدرت موتور در کنار کاهش سرعت موتور یکی از مواردی است که در حیطه وظایف موتور گیربکس دار قرار گرفته و با موتور های الکتریکی به تنهایی نمی توان این نتیجه را به دست آورد. تنظیم این عوامل در این مدل از موتور از طریق تغییر در اندازه چرخ دنده های موتور ممکن است که اغلب این اندازه ها در محصولات مختلف رعایت شده است. بنابراین نیازی به تغییر سایز دستی چرخ دنده ها توسط افراد عادی وجود ندارد و این کار توسط سازندگان موتور گیربکس انجام شده و به صورت آماده در بازار ارائه می شود. مواردی که بیان شد در روی این قطعه به صورت کامل حک خواهد شد.


@title


انواع چرخ دنده در موتور گیربکس دار

در واقع چرخ دنده های موجود در موتور گیربکس sew برای تبدیل گشتاور و سرعت یک موتور الکتریکی مورد نیاز هستند تا نیاز های یک سیستم و یا پروژه را برآورده نمایند. با این شرایط طراحی، اندازه و مراحل قرار گیری چرخ دنده در گیربکس سرعت را تغییر داده و کم یا زیاد می کند. بنابراین تفاوت فاحشی میان سرعت ورودی به گیربکس و سرعت خروجی وجود دارد که از مهم ترین مشخصه های موتور گیربکس sew دار می شود.

چگونگی قدرت یک واحد چرخ دنده و توان انتقال قدرت آن بستگی به حداکثر گشتاور آن داشته که به واحد فیزیکی نیوتون متر اندازه گیری می شود.


@title


انواع چرخ دنده در موتور گیربکس دار

سوالی که وجود دارد این است که آیا تمامی چرخ دنده ها در موتور گیربکس sew شبیه هستند. هر چرخ دنده در این محصول بسته به نوع جریان نیرویی که انتقال می دهند از یکدیگر متمایز هستند. در نتیجه سه چرخ دنده با طراحی مختلف وجود دارد که عبارتند از:

• چرخشی موتوری

• چرخ دنده راست

• دنده ای سیاره ای

در چرخ دنده های موازی شفت و دنده های سیاره ای، شفت ورودی و خروجی در یک جهت از همان سطح قرار می گیرد. بنابراین قدرت در این مدل از موتور گیربکس دار در یک خط مستقیم منتقل می گردد. گیربکس های موازی شفت در یک گیربکس سیلیکونی با موقعیت نصب چرخ دنده های موازی موتوری در دسترس هستند.

چرخ دنده سیاره در موتور گیربکس دار یک فرم خاص می باشد. در این حالت سرعت و گشتاور شفت ورودی به یک دنده حلقه خارجی ب سمت خروجی منتقل می شود و توسط سه یا چند چرخ دنده چرخشی تبدیل خواهد شد.

در چرخ دنده راست نیز در مقابل شفت درایو و شفت خروجی عمود بر یکدیگر هستند و به همین دلیل است که جریان نیرو در یک زاویه راست هدایت می گردد. سه نسخه ثابت از چرخ دنده های با زاویه راست وجود دارند عبارتند از کوپلینگ، چرخ دنده های کراس کلاسیک و یورو درایو اس ای دبلیو که مجموعه ای متنوع از آن ها را می توان مشاهده نمود.


@title


موتور گیربکس sew

موتور گیربکس sewمجموعه ای انواع مدل های معمولی دنده و اندازه های مختلف را در بر می گیرد که یک سیستم واحد مدولار جامع را فراهم خواهد نمود. همراه با یک سیستم مدولار و اجزای دیگر می توان میلیون ها گزینه ترکیبی از موتور گیربکس sew را تهیه کرد که هر کدام کاربرد و عملکردی متفاوت دارند.

با این شرایط می توان از میان گزینه های موجود یک موتور گیربکس sew را که متناسب با نیاز هر پروژه و سیستم طراحی شده است، انتخاب کرد.

آیا شما برای تولید و ساختار سیستم یا پروژه خود نیاز به یک موتور گیربکس قوی و قابل اعتماد دارید؟ اگر چنین است که موتور گیربکس sew از جمله محصولات استانداردی هستند که می توانند راه حل کار شما باشند.

این محصولات انواع مختلف دنده ها را با تعداد زیادی اندازه ی مختلف و حداکثر گشتاور تا 50000 نیوتون متر ارائه می دهد که انتخاب بین آن ها ساده تر است.

در موتور گیربکس Sew می توان گیربکس های دنده ای، چرخ دنده های موازی شفت، گیربکس های سیلیکونی و موتور های دندانه دار را انتخاب کرد که هر کدام در سری های مختلف عرضه می شوند.

موتور گیربکس sew محصولی متفاوت و مقاوم است که طول عمر بالایی برای آن بیان می شود و از این رو می توان از این محصول در صنایع مختلف و ماشین آلات تبدیلی و مواد غذایی نیز استفاده نمود. کاربرد گسترده این موتور گیربکس سبب شده تا میزان استفاده از آن گسترش یابد به طوریکه که این قطعه در بسیاری از تجهیزات و پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع